Akustik projekt

Co to jest pochłanianie dźwięku?

Pochłanianie dźwięku

Pochłanianie dźwięku to przekształcenie energii dźwięku w wibracje mechaniczne i energię cieplną. Pochłanianie dźwięku wyraża się poprzez współczynnik pochłaniania dźwięku (alfa) lub klasę E zgodnie z normą EN ISO 11654 i NZP / SAA, i zgodnie z ASTM C423.

Do czego przyczynia się grubość absorbera?

Gęstość materiału z jakiego jest wykonany absorber nie jest zawsze decydująca o osiągnięciu dobrego pochłaniania. Wystarczy pomyśleć o dywanie. Jeśli usuniesz dywan z pomieszczenia odsłuchowego, może się okazać iż pogorszy to akustykę w pomieszczeniu, chociaż jego grubość to tylko parę mm. Decydujące znaczenie dla osiągnięcia dobrej akustyki (absorpcji) ma niejako,,ilość równoważnych kwadratów absorpcji umieszczonych w pokoju''. Jeśli dywan jest zbędny w pokoju, nadal można łatwo osiągnąć dobrą akustykę przez zastosowanie pianek pochłaniających dźwięk, montując je na suficie lub na ścianie. Optymalny typowy dobry absorber sufitowy ma około 40 mm grubości i jego najlepszy sposób montażu to wysunięcie go około 5 cm. od ściany, co zwiększa redukcję wysokich częstotliwości.

Do czego przyczynia się waga absorbera?

Wiele osób twierdzi iż gęstość materiału ma zasadniczy wpływ na dobre umiejętności pochłaniania dźwięku. Zasadniczo, to nie jest poprawne rozumowanie, ponieważ waga nie wchłania! Zdolności absorpcyjnej sprzyja struktura materiału oraz możliwość penetracji powierzchni przez dźwięki. Waga przyczynia się do izolacji dźwięku. Zasada mówi, że podwojenie masy materiału (tj. podwójna grubość materiału) doprowadzi do obniżenia 6 dB. Waga może mieć również pozytywny wpływ na tłumienie drgań i wstrząsów. Przykładem materiałów ciężkich mogą być ciężkie folie lub maty bitumiczne. AKUSTIK PROJEKT oferuje wiele produktów i rozwiązań, w które mogą być wyposażone metalowe części maszyn, kabin itd. co skutkuje, że drgania są usuwane - a tym samym doprowadza to do lepszego komfortu użytkowania.

Opinie klientów

Mówią o nas:
Dobry kontakt, szybka wysyłka, dobrze zapakowany towar o zaskakująco wręcz wysokiej jakości. Polecam
Sławomir Kwietniowski
Mówią o nas:
Wszystko na najwyższym poziomie oraz za rozsądne pieniądze. Szybko i konkretnie. Gorąco polecam sprzedającego
Andrzej Walczyk
Mówią o nas:
Szybka bezproblemowa realizacja. Towar zgodny z opisem. Polecam.
Teresa Lubomirska
Mówią o nas:
WSZYSTKO NA 5+ POLECAM GORĄCO
Anna Trancygier
Mówią o nas:
Polecam gorąco, towar dotarł zgodny z opisem, nie długi czas oczekiwania na paczkę. Świetny kontakt ze sprzedającym! Niebawem na pewno wykonam następne zamówienie! POLECAM!!
Ryszard Poleszak
Mówią o nas:
Wszystko super, kontrahent godny polecenia! 100% pozytyw
Piotr Nowak
Mówią o nas:
Towar w super cenie, zgodny z opisem. Serdecznie POLECAM !!!
Krzysztof Ryjak
Mówią o nas:
Wszystko w porządku. Akustik na 5 gwiazdek
Tomasz Hepner
Mówią o nas:
Szybko, sprawnie i bezpiecznie. REWELACJA. Polecam wszystkim !!!
Beata Paluszczak
Mówią o nas:
B.dobry kontakt,towar zgodny z opisem a do tego szybka i tania przesyłka! POLECAM!
Tymoteusz Malinowski
Mówią o nas:
Świetny towar! miła i fachowa obsługa polecam taki interes to sam przyjemność
Michał Będźmierowski
Mówią o nas:
100% POZYTYW WSZYSTKO W JAK NAJLEPSZYM PORZĄDKU, ZGODNIE Z OPISEM I SZYBKA PRZESYŁKA, POLECAM I DZIĘKUJĘ!!!
Mariusz Charko
Mówią o nas:
Bardzo sprawny i miły kontakt, szybka wysyłka, gąbki dobrej jakości - salka prób oferuje teraz zupełnie inny poziom akustyki :) Pozdrawiam i polecam!
Mariusz Wójcik
Mówią o nas:
Zdecydowany pozytyw. Kontakt ze sprzedawcą na dobrym poziomie, uprzejmy i konkretny. Przesyłka też bez zastrzeżeń. POLECAM!! Sprzedawcę jak i jego towary. Nie rozczarujecie się :)
Wojtek Grochowski
Mówią o nas:
BARDZO WIELKI PLUS DLA SPRZEDAJĄCEGO,SZYBKA PRZESYŁKA I UCZCIWE PODEJSCIE DLA KUPUJĄCEGO !!! BARDZO POLECAM
Paweł Sulej